Krem przeciw zmarszczkom dla mężczyzn

Współcześni mężczyźni coraz częściej zdają sobie sprawę, że odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy jest tak naprawdę niezbędna. Męska cera znacząco różni się od kobiecej – jest znacznie grubsza, dlatego wymaga nieco innego rodzaju kosmetyków. Właśnie dlatego na rynku coraz częściej pojawiają się kosmetyki przeznaczone wyłącznie dla mężczyzn – w tym przede wszystkim kremy przeciwzmarszczkowe (np. Richevon).

Popularność męskich kremów przeciw zmarszczkom

Okazuje się, że krem przeciw zmarszczkom dla mężczyzn stał się dla wielu prawdziwym niezbędnikiem, który musi zawsze być w kosmetyczce. Po tego typu produkty mężczyźni sięgają coraz częściej, ponieważ są dostosowane do ich potrzeb – mają lekką i szybko wchłaniającą się konsystencję, nie pozostawiają na skórze tłustej i nieprzyjemnej warstwy, a często w składzie znajdują się filtry UV, które chronią skórę twarzy przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Choć to kobiety bardziej zwracają uwagę na swoje zmarszczki, to jednak  i mężczyźni zauważyli, że procesy starzenia się organizmu nie zawsze korzystnie wpływają na ich wygląd. Współcześni przedstawiciele płci męskiej nie wstydzą się już stosowania pełnej gamy kosmetyków pielęgnacyjnych ani też korzystania z rożnego rodzaju zabiegów.
Zobacz artykuł na zatokapiekna.pl

Odpowiednia pielęgnacja jest podstawą

Męska skóra jest nie tylko grubsza niż kobieca, ale również zawiera więcej gruczołów łojowych i owłosienia. Na złą kondycję męskiej cery ma wiele czynników, m.in.:

  • stres,
  • palenie papierosów,
  • nieodpowiednio zbilansowana dieta,
  • golenie się.

Do szybszego powstawania zmarszczek przyczynia się również oddziaływanie promieni UV. Dodatkowo, na męskiej twarzy znacznie szybciej pojawiają się głębokie zmarszczki mimiczne. Właśnie dlatego mężczyźni każdego dnia powinni używać nie tylko specjalnego żelu do mycia twarzy, pianki do golenia oraz nawilżającego balsamu już po goleniu, ale także przeznaczonego dla nich kremu przeciwzmarszczkowego.

Dobry krem przeciw zmarszczkom dla mężczyzn

Krem przeciw zmarszczkom przeznaczony dla mężczyzn powinien zawierać składniki aktywne, takie jak:

  • kolagen,
  • retinol,
  • komórki macierzyste,
  • peptydy,
  • witamina C.

Wymienione składniki znajdują się zarówno w męskich, jak i kobiecych kremach działających przeciwko starzeniu się skóry – znaczącą różnicą jest jednak konsystencja czy zapach kosmetyku. Dobry krem dla mężczyzn powinien nie tylko spłycać powstałe już zmarszczki, ale też regenerować skórę i dogłębnie ją nawilżać. Mężczyźni doceniają kremy przeciwzmarszczkowe nie tylko za przyjemną konsystencję, dzięki której stosowanie kosmetyku nie jest kłopotliwe – dużą zaletą jest wyjątkowy, świeży zapach.

Popularność kremów przeciw zmarszczkom dla mężczyzn wciąż rośnie. Można stosować je zarówno na noc, jak i na dzień. Potrafią one skutecznie opóźniać procesy starzenia się, co ma wpływ m.in. na lepsze samopoczucie czy samoocenę. Panowie mogą też uzupełnić swoją kosmetyczkę o krem pod oczy, który niweluje zarówno cienie, jak i zmarszczki powstałe w okolicy oczu, które nierzadko są problemem nawet bardzo młodych mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *