Czy należy stosować kremy na zmarszczki 30+?

Nie można mówić o ściśle określonej granicy wiekowej, po przekroczeniu której należy sięgnąć po krem przeciwzmarszczkowy. Dermatolodzy pozostają jednak zgodni – po 30-stce warto zacząć dostarczać do cery te substancje, których produkcja w naturalny sposób zostaje spowolniona.

Gładka, elastyczna i jędrna cera to przywilej młodości, który niestety nie jest nam dany na zawsze. Upływający czas zawsze odciska swoje piętno i choć w przypadku niektórych kobiet proces starzenia skóry twarzy rozpoczyna się później niż u innych, to od tej reguły nie ma żadnych odstępstw. Działanie czasu można jednak spowolnić, a pomogą nam w tym odpowiednie kosmetyki.

Po 30 roku życia cera zaczyna się zmieniać

Choć w wielu przypadkach u kobiet po 30-tce cera nie daje jeszcze żadnych alarmujących sygnałów, to proces starzenia skóry został już zainicjowany przez organizm. Stopniowemu zmniejszeniu ulega produkcja kolagenu oraz elastyny, a gruczoły łojowe spowalniają swoją pracę. W rezultacie dochodzi do zmniejszenia napięcia oraz natłuszczenia skóry. Takie warunki są wręcz idealne do wystąpienia pierwszych zmarszczek mimicznych.

Te w pierwszej kolejności zaczynają się pojawiać w okolicach czoła, oczu oraz ust. U niektórych pań pierwsze symptomy mogą pojawić się tuż po przekroczeniu bariery 30 lat, a u innych kobiet nie będą widoczna nawet tuż po 40-stce. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań organizmu oraz od predyspozycji generycznych. Stare powiedzenie mówi jednak, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć i trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić.

Cera 30-latki wymaga szczególnej pielęgnacji – warto sprawdzić ranking kremów przeciwzmarszczkowych!

W chwili, gdy organizm zaczyna spowalniać proces produkcji substancji, które nadają skórze jędrność i elastyczność, należy sięgnąć po kosmetyki działające pobudzająco. Samo nawilżanie skóry niestety nie spowolni procesu starzenia. Jak wskazuje na to nazwa, kremy na zmarszczki 30+ przeznaczone są do pielęgnacji wciąż młodej, jednak już starzejącej się cery. W pierwszej chwili może brzmieć to nieco przerażająco, jednak pamiętaj, tego rodzaju kosmetyki nie mają zmniejszać zmarszczek, a nie dopuścić do ich przedwczesnego wystąpienia.

Po 30 roku życia należy stosować kosmetyki Richevon stymulujące proces odnowy naskórka, zwiększające jego sprężystość oraz zapobiegające wystąpieniu zmarszczek mimicznych – najlepsze znajdziecie przeglądając ranking kremów przeciwzmarszczkowych. Z tego zadania wywiążą się kremy całodobowe, jednak znacznie lepszym pomysłem jest stosowanie preparatów z przeznaczeniem do użytku dziennego i nocnego.

Kremy na zmarszczki 30+ to koktajl witaminowy dla Twojej cery

W kosmetykach dla kobiet po 30 roku życia zawarte są wszelkie substancje odżywcze, które nie tylko spowalniają proces powstawania zmarszczek, ale sprzyjają też regeneracji naturalnej bariery lipowej skóry. Należą do nich koenzym Q10 oraz kompleks witamin z grupy A, C i E. Szczególnie istotnym składnikiem jest tu retinol, czyli związek z grupy karotenoidów, będący pochodną witaminy A. Substancja ta stymuluje proces regeneracji na poziomie komórkowym oraz pobudza produkcję kolagenu.

Czasu nie da się zatrzymać, można natomiast spowolnić jego działanie. Im wcześniej zadbasz o właściwą pielęgnację cery, tym później pojawią się na niej pierwsze oznaki starzenia, warto o tym pamiętać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *